Euro 2016. Niemcy - Polska 3:1. Co musi się stać, żebyśmy awansowali na mistrzostwa [SCENARIUSZE]

Reprezentacja Polski przegrała we Frankfurcie z Niemcami 1:3 i straciła prowadzenie w grupie D eliminacji Euro 2016. Jeśli do końca rozgrywek Niemcy wygrają wszystkie mecze, a Gibraltar wszystkie przegra, do awansu wystarczy nam punkt w ostatnim meczu z Irlandią. Nawet jeśli przegramy ze Szkocją.

Aktualna tabela grupy D:

Aktualna tabela. Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty, bilans bramkowy

Mecze do rozegrania: Irlandia - Gruzja, Polska - Gibraltar, Szkocja - Niemcy (7 września), Gruzja - Gibraltar, Szkocja - Polska, Irlandia - Niemcy (8 października), Polska - Irlandia, Gibraltar - Szkocja i Niemcy - Gruzja (11 października).

Przyjmijmy, że Gibraltar i Gruzja przegrają swoje spotkania z wyżej notowanymi rywalami. W oparciu o te dane możemy stworzyć cztery scenariusze na dalszą część eliminacji.

Wariant pierwszy: pesymistyczny

Załóżmy, że Polacy przegrają ze Szkocją. W dodatku Niemcy pokonują Irlandię, a w meczu Szkocja - Niemcy pada remis. Wówczas ostatni mecz z Irlandią może być nawet meczem o pozostanie na trzecim miejscu, dającym szansę na grę w barażach. Tylko zwycięstwo da nam awans bezpośredni.

Kolejno: reprezentacja, mecze punkty

Wariant drugi: realistyczny

W tej wersji Polska remisuje lub przegrywa na wyjeździe ze Szkocją. Niemcy wygrają też z Irlandią oraz ze Szkocją. Przed ostatnim meczem Polakom wystarczy remis z Irlandią, by awansować bezpośrednio.

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

Wariant trzeci: optymistyczny

Załóżmy, że wygrywamy w Szkocji. Niemcy ogrywają Irlandczyków i Szkotów. Wówczas już przed ostatnim meczem Polska ma pewny awans z drugiego miejsca.

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

Wariant czwarty: hurraoptymistyczny

Załóżmy, że wygrywamy ze Szkocją i z Irlandią, a Niemcy w meczach ze Szkocją i Irlandią zdobywają cztery punkty. Przy takim układzie wygrywamy grupę.

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

To są oczywiście tylko przykładowe, najbardziej prawdopodobne scenariusze w "polskiej" grupie. Wszystkie możesz sprawdzić w naszym "typerze", który znajduje się poniżej:

Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]

Czy Polska awansuje na Euro 2016?
Więcej o: