Euro 2015. Karol Linetty nie zagra z Niemcami!

Jak podał serwis PZPN ?Łączy nas piłka?, Karol Linetty nie zagra w piątkowym meczu z Niemcami. Powodem nieobecności pomocnika Lecha Poznań jest uraz, którego nabawił się podczas środowego treningu. Pomocnik biało-czerwonych po trafieniu piłką przez Jakuba Błaszczykowskiego musiał przedwcześnie opuścić zajęcia. Początek meczu w piątek o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

"Dolegliwości spowodowane odniesionym na środowym treningu reprezentacji Polski urazem głowy są przeciwwskazaniem do maksymalnego wysiłku fizycznego. Z tego powodu lekarz drużyny narodowej, Jacek Jaroszewski, podjął decyzję o niebraniu Karola Linettego pod uwagę przy ustalaniu przez selekcjonera Adama Nawałkę składu na mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Niemcami" - możemy przeczytać w oświadczeniu na stronie "Łączy nas piłka".

Takiego obrotu spraw kibice mogli się spodziewać. Na czwartkowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka wspomniał, że decyzja, czy pomocnik Lecha Poznań zagra w meczu Niemcy - Polska, podjęta zostanie wieczorem.

- Na środowym treningu Jakub Błaszczykowski strzałem z rzutu wolnego znokautował Karola Linettego. Po południu Karol czuł się źle, ale w czwartek było już zdecydowanie lepiej. Po wieczornym treningu zdecydujemy, czy wystąpi w piątek - powiedział Nawałka.

Linetty pozostanie jednak z reprezentacją Polski, która przygotowywać się będzie do meczu z Gibraltarem. Początek spotkania w poniedziałek o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zobacz wideo
Więcej o: