El. Euro 2016. Niemcy - Polska. Bierhoff: chcę zobaczyć smutną twarz Lewandowskiego

- Robert Lewandowski to jeden z najlepszych napastników w Europie, ale chcę zobaczyć jego smutną, rozczarowaną twarz - powiedział Olivier Bierhoff, dyrektor reprezentacji Niemiec.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Chcemy skorygować tabelę, oczywiście jako mistrzowie świata zamierzamy wygrać grupę. Chcemy skupić się na Euro w pełni już w październiku, więc musimy zakwalifikować się już wtedy - powiedział Bierhoff. Awans dadzą dwa pierwsze miejsca, Niemcy są drudzy (13 pkt) i tracą do Polaków jeden punkt. Trzeci Szkoci (to miejsce barażowe, dodatkowe mecze w listopadzie) mają 11 pkt.

- Charakter naszych piłkarzy i ich podejście sprawiają, że jestem nastawiony optymistycznie. Gramy z Polakami u siebie i jestem pewny naszych szans, bo pamiętam, że na wyjeździe dominowaliśmy i brakowało nam jedynie goli. Trener Joachim Loew szukał sposobów na złamanie nisko broniących się zespołów. Mamy zespół o wysokiej jakości i z pewnością to udowodnimy.

- Myślę, że Robert Lewandowski to świetny piłkarz, chciałbym mieć go w moim zespole. To niesamowite, jak się rozwinął i został jednym z najlepszych napastników w Europie. Ale nie mogę się doczekać, by zobaczyć jego smutną, rozczarowaną twarz.

"Bagniste boisko"

Thomas Mueller: - Mam nadzieję, że ten mecz będzie cięższy dla Polski. Musimy wyrównać rachunki. Z pewnością boisko nie będzie tak bagniste jak w Warszawie. Fakt, że mają tylu piłkarzy z Bundesligi pokazuje, że to dobra drużyna. Z tego względu są w dobrej sytuacji, ale chcemy odzyskać pierwsze miejsce. W tym meczu nie chodzi wyłącznie o Lewandowskiego. Musimy powstrzymać kontrataki i dobrze bronić przestrzeni.

Co powinniśmy śpiewać po zwycięstwie z Niemcami? Głosuj!

Zobacz wideo
Polska z Niemcami...
Więcej o: