Polska - Grecja. Adam Nawałka: Naszym celem jest gra na Euro 2016

- Niezwykle było istotne, żeby piłkarze pokazali to, co mają najlepsze z ich umiejętności piłkarskich i motorycznych. Cieszy mnie zwłaszcza to, że w sferze mentalnej byli doskonale przygotowani - powiedział po meczu Polska - Grecja (0:0) Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

Adam Nawałka:

Co do dogłębnej oceny, to wstrzymam się do jutra. Nie chcę na gorąco oceniać zawodników. Jestem bardzo zadowolony ze zgrupowania. Celem numer jeden był mecz z Gruzją, natomiast spotkanie z Grecją potraktowaliśmy w ramach szkoleniowych. Piłkarze dostarczyli nam dobrego materiału, włożyli dużo trudu, chcieliśmy wygrać. Kilku młodych zawodników starało się, ale czeka ich jeszcze sporo pracy.

Zawsze oceniam drużynę, ale jestem zadowolony z postawy Michała Pazdana, jak i innych zawodników. Niezwykle było istotne, żeby piłkarze pokazali to, co mają najlepsze z ich umiejętności piłkarskich i motorycznych. Cieszy mnie zwłaszcza to, że w sferze mentalnej byli doskonale przygotowani. Chcieli walczyć, a grali z trudnym rywalem, bo Grecy grają w dobrych klubach, było to widać po ich kulturze gry.

Jestem zbudowany wynikami zespołu. Naszym celem jest gra na Euro 2016, robimy wszystko, by tam przyjechać. Wszystko służy temu celowi, by zawodnicy, którzy grają mniej sprawdzali się w meczach towarzyskich, zdobywali doświadczenie.

Czego dowiedzieliśmy się z meczu Polska - Grecja [PIĘĆ WNIOSKÓW]

źródło: Okazje.info

Więcej o: