Euro 2016. Polska - Gruzja 4:0. Jeden z najszybszych hat tricków w historii

Robert Lewandowski między 89. a 93. minutą sobotniego meczu z Gruzją strzelił trzy bramki. To jeden z najszybszych hat tricków w historii reprezentacyjnej piłki.

Lewandowski na skompletowanie hat tricka potrzebował dokładnie trzech minut i 59 sekund. Nie jest to jednak najszybszy hat trick w meczu międzynarodowym ani nawet w eliminacjach Euro. W 1999 roku w meczu Turcji z Irlandią Północną Arif Erden strzelił trzy bramki w ciągu trzech minut.

W eliminacjach Euro Lewandowski zajmuje obecnie drugie miejsce, a trzeci jest Walijczyk Ian Edwards, który w 1978 roku w ciągu pięciu minut trzykrotnie pokonał bramkarza Malty.

Najszybszy hat trick w historii skompletował w 1995 roku Magnus Arvidsson w drugiej lidze szwedzkiej. Zajęło mu to 89 sekund w wygranym 5:3 meczu Hassleholm z Landskroną.

W Księdze rekordów Guinnessa za rekordzistę uchodzi jednak wciąż Tommy Ross, który w 1962 roku w barwach Ross County w 90 sekund trzykrotnie pokonał bramkarza Nairn.