Polanski: Nie mam prawa powiedzieć teraz: Chcę wrócić do drużyny

- Gdybym zamierzał to zrobić w momencie, gdy chłopaki mają wyniki, to byłoby to przecież nie fair w stosunku do zespołu - mówi w ?Przeglądzie Sportowym? Eugen Polanski, pomocnik Hoffenheim, o ewentualnym powrocie do gry dla reprezentacji Polski.

W maju ubiegłego roku Polanski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski "tak długo, jak selekcjonerem będzie Adam Nawałka". 29-letni pomocnik, zawodnik grającego w Bundeslidze Hoffenheim, decyzji nie zamierza zmieniać. - Na pewno mnie to boli, że nie jestem teraz w drużynie. Choć nie jest to łatwe, trzymam się jednak decyzji, którą podjąłem - powiedział w "PS" .

Uważa, że nie byłoby w porządku z jego strony, gdyby teraz chciał wrócić do kadry. - Reprezentacja bardzo dobrze radzi sobie beze mnie. Nie mam prawa powiedzieć teraz: "Chcę wrócić do drużyny". Gdybym zamierzał to zrobić w momencie, gdy chłopaki mają wyniki, to byłoby to przecież nie fair w stosunku do zespołu - stwierdził.

Mimo dość szorstkiego rozstania z reprezentacją Polski według relacji Polanskiego jego kontakt z Adamem Nawałką jest dobry. - Czasem wymieniamy wiadomości. Gdy był u mnie w Niemczech, wszystko zostało wyjaśnione. Podaliśmy sobie dłonie, pogadaliśmy po męsku. Dobrze, że doszło do tego spotkania. Dobrze, że trener przyjechał. Nikt teraz nie ma do nikogo pretensji. Prawda jest taka, że nie ma zatargu pomiędzy nami - mówi.

Reprezentacja Polski w eliminacjach Euro 2016 po pięciu meczach jest liderem grupy D. Biało-czerwoni zgromadzili w pięciu meczach 11 punktów (trzy wygrane, dwa remisy), o punkt wyprzedzają drugich w tabeli Niemców, których w październiku pokonali 2:0 na Stadionie Narodowym, oraz Szkotów (trzecie miejsce).

Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]

Pamiętacie Tima Wiesego? Niedawno bramkarz, dziś - zapaśnik [ZDJĘCIA]

NIKE Koszulka Polska

w okazje.info

Więcej o: