Irlandia - Polska. Irlandzkie media chwalą trenera i zazdroszczą nam kibiców

"Przygnębiający znak czasów. Irlandczycy niemalże oddali ten mecz polskim kibicom" - zauważył dziennikarz "Irish Times". Irlandzkie media chwalą też swojego selekcjonera za odważne decyzje i piłkarzy za charakter.

Dwie różne połowy

Jak pisze "Irish Examiner", mecz Irlandia - Polska to klasyczny przykład meczu o dwóch różnych połowach.

"W pierwszej połowie wśród gospodarzy tylko Wes Hoolahan okazywał dobre chęci. Goście utrzymywali się przy piłce, której głodny był osamotniony Robbie Keane. Łukasz Fabiański przez pierwsze 45 minut właściwie nie był niepokojony" - czytamy na stronie internetowej dziennika.

Irlandczycy chwalą swojego trenera Martina O'Neilla, który w wyjściowej jedenastce dokonał aż ośmiu zmian w porównaniu z listopadowym przegranym 0:1 meczu ze Szkocją.

"Na drugą połowę O'Neill wypuścił tę samą jedenastkę, ale przesunął Hoolahana na lewą stronę, a Jon Walters dołączył do Keane'a z przodu. (...) Irlandia stopniowo budowała przewagę, a Polska się wycofywała" - pisze "Irish Examiner".

Rezerwy charakteru

"Jeśli Irlandia będzie się w tym tempie kwalifikować na Euro, to eliminacje skończą się sprintem przez lotnisko w kierunku zamykającej się bramki" - porównuje Malachy Clerkin z "Irish Times". Przypomina, że Irlandia już trzeci raz w tych eliminacjach zmienia wynik w doliczonym czasie gry. Poprzednio ważne bramki w końcówce zdobywali Aiden McGeady w Tbilisi i John O'Shea w Gelsenkirchen. "Czegokolwiek ten zespół nie ma, to zasoby charakteru ma olbrzymie" - podsumowuje Clerkin.

Wyjątkowa atmosfera

Irlandczycy doceniają atmosferę jaką stworzyli na meczu polscy kibice. "Polscy emigranci zalali Lansdowne Road, tworząc od wczesnego wieczora niesamowitą atmosferę w południowym Dublinie. Piłce nożnej na międzynarodowym poziomie potrzebna jest taka mobilizacja" - napisał Brian Kerr z dziennika "Irish Times". Zauważył przy tym, że w irlandzkich sektorach na stadionie były widoczne liczne puste miejsca. "Przygnębiający znak czasów. Irlandczycy niemalże oddali ten mecz polskim kibicom" - przyznał Kerr

Żaden z irlandzkich dzienników nie wspomniał, że w kluczowej akcji meczu Fabiański był faulowany.

Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]

źródło: Okazje.info

Więcej o: