Euro 2016. Roy Keane przed meczem z Polską: Nie lubię tekstów w stylu "musimy wygrać"

- Zawsze się martwię o sformułowania typu: musimy wygrać. Podejście zawodnika, nie ważne w którym momencie sezonu, musi być zawsze nastawione na wygraną! - powiedział w rozmowie z irlandzkimi dziennikarzami asystent Martina O'Neilla, Roy Keane. Początek meczu z Irlandią o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Były kapitan Manchesteru United tonuje emocje przed niedzielnym meczem z Polakami. - Nikt przecież nie mówi przed meczem, że chciałby zremisować, choć po takim wyniku może pomyśleć: "hm, remis w sumie nie jest taki zły". Nie możemy sobie pozwolić na porażkę, to oczywiste. Możemy za to śmiało zapewnić, że chcemy wygrać każdy mecz. Mamy to zakodowane w DNA.

43-letni szkoleniowiec twierdzi również, że najmocniejszą stroną Irlandii w meczu z Polską będą niewątpliwie stałe fragmenty gry. Wspomniał także, że najgorszy w takich spotkaniach jest fakt, że sam nie może pomóc piłkarzom na murawie. - Nie mogę nikomu odebrać piłki wślizgiem, prawda? - zażartował słynący z ostrej gry Keane.

Więcej o: