El. Euro 2016. Niemieckie media: nie gramy jak mistrzowie świata

- Jesteśmy mistrzami świata. Ale nie gramy tak, jakbyśmy nimi byli - napisano w ?Bildzie? po meczu Niemcy - Australia (2:2).

Od czasu pokonania Argentyny (1-0 po dogrywce) w finale mundialu podopieczni Joachima Loewa rozegrali siedem spotkań. Trzy z nich wygrali, dwa zremisowali i dwa przegrali (w tym z Polską). - Gol Podolskiego na 2:2 zdobyty w 81. minucie uchronił nas przed superkompromitacją - stwierdzono w "Bildzie".

Niemcy w grupie eliminacyjnej zajmują dopiero 3. miejsce, za prowadzącą Polską oraz Irlandią. W niedzielę zagrają na wyjeździe z Gruzją, gdzie "muszą zagrać lepiej". Dziennikarze "Bilda" wskazali na cztery główne problemy reprezentacji.

Pierwszy to defensywa. Loew wypróbował z Australią ustawienie z trójką obrońców, lecz Mustafi, Hoewedes oraz Badstuber nie zaprezentowali się najlepiej. - Nie byli dobrze zorganizowani, nie współpracowali ze sobą - stwierdził Oliver Kahn, ekspert ZDF. Drugim problemem jest nastawienie psychiczne, "baterie po triumfie na MŚ zostały rozładowane". Trzecia kwestia łączy się z pierwszą; to eksperymenty Loewa, które mogą trwać aż do początku Euro 2016. Czwarty problem to krytykowany w Anglii Mesut Oezil - reprezentacja Niemiec potrzebuje jego "techniki i kreatywności", lecz w 40. minucie nie zdołał powstrzymać Burnsa na skrzydle i po chwili Australia wyrównała na 1-1, argumentuje niemiecki dziennik. Zawiódł również Karim Bellarabi, obu przyznano bardzo niskie oceny.

"Kicker" stwierdził, że "Podolski uratował reprezentację przed blamażem". Loew postawił po raz pierwszy na ustawienie 3-1-4-2 i już przed meczem ostrzegał, że efekty zmian nie nastąpią z dnia na dzień. "Kicker" zwraca uwagę na to, że mecz Niemiec z Australią był bardzo otwarty i emocjonujący, ale poniekąd to efekt nie najlepszej obrony ich reprezentacji. Bramka wyrównująca padła po akcji dwóch zawodników, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych - Andre Schuerrle oraz Lukasa Podolskiego. "Poldi" ma już 48 trafień w reprezentacji i w klasyfikacji najlepszych strzelców w jej historii wyprzedził Jurgena Klinsmanna oraz Rudiego Voellera. Przed nim są tylko Miroslav Klose, Gerd Mueller oraz Joachim Streich.

Najgorsze próby wykonania "Panenki" w historii! Najnowsza przebiła wszystkie? [TOP 8]

Więcej o: