Premier League. Dudek: Szczęsny musi odejść z Arsenalu

- Na miejscu Wojtka nie czekałbym tyle czasu co Łukasz Fabiański i odszedłbym z Arsenalu - powiedział Jerzy Dudek w rozmowie z TVP Sport. Zdaniem byłego bramkarza reprezentacji Polski i legendy Liverpoolu Szczęsny powinien zmienić otoczenie, jeśli chce bronić na najwyższym poziomie.

Wojciech Szczęsny stracił miejsce w pierwszym składzie "Kanonierów" po tym, jak został przyłapany na paleniu papierosów pod prysznicem po przegranym w Nowy Rok meczu 0:2 z Southampton.

W wyniku kiepskiej formy i niesportowego zachowania Polaka Arsene Wenger postawił na sprowadzonego latem Davida Ospinę. Kolumbijczyk odpłacił menedżerowi świetną postawą i na dłużej zakotwiczył między słupkami londyńczyków.

W 2015 roku Szczęsny głównie grzeje ławę, na boisku pojawił się w zaledwie trzech meczach FA Cup. Według Jerzego Dudka bohater październikowego wygranego 2:0 meczu z Niemcami powinien opuścić ekipę z Emirates Stadium, jeśli chce wciąż bronić na najwyższym poziomie. - Na miejscu Wojtka nie czekałbym tyle czasu co Łukasz Fabiański i odszedłbym z Arsenalu - radzi młodszemu koledze Dudek. - Arsene Wenger ewidentnie postawił na Kolumbijczyka i nie wygląda na to, by miałby coś zmieniać.

Były bramkarz Realu Madryt nie uważa jednak, by sytuacja Szczęsnego miała jakikolwiek negatywny wpływ na reprezentację. - Brak regularnej gry dla Wojtka to poważna sprawa. Jednak na szczęście mamy jeszcze dwóch wyśmienitych golkiperów, którzy gwarantują wysoki poziom w bramce reprezentacji Polski. Łukasz Fabiański od początku sezonu jest w świetnej formie. Nie inaczej jest z Arturem Borucem, który, pamiętajmy, jest bardzo doświadczonym zawodnikiem na arenie międzynarodowej.

Na kogo w takim razie w meczu z Irlandią postawi selekcjoner? - Myślę, że o tym, kto stanie między słupkami w Dublinie, Adam Nawałka zdecyduje w ostatniej chwili - uważa Dudek.

Początek meczu z Irlandią o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Już w piątek w Sam na sam z Wilkowiczem Sebastian Mila!

Zobacz wideo
Kto powinien bronić z Irlandią?
Więcej o: