Reprezentacja. Dudek postawiłby na Fabiańskiego

- Skoro zawsze selekcjonerzy powtarzają i upierają się na zawodników, którzy muszą co tydzień grać w swoim klubie, to Łukasz [Fabiański] wydaje się być najbardziej sensownym wyborem - mówi Jerzy Dudek w ?Polska The Times?, o tym, kto powinien bronić w meczu z Irlandią w el. Euro 2016.

Przed meczem z Irlandczykami (29 marca) trener Adam Nawałka musi zdecydować, kto będzie bronił. Dotychczasowy jego numer jeden Wojciech Szczęsny stracił formę i miejsce w bramce Arsenalu i wydaje się, że w kadrze między słupkami też powinna nastąpić zmiana. Trwa dyskusja, kto najlepiej będzie pasował na mecz z Irlandią. Fabiański, Boruc, Tytoń?

- Moim zdaniem najprostszą decyzją byłoby postawienie na Fabiańskiego. Skoro zawsze selekcjonerzy powtarzają i upierają się na zawodników, którzy muszą co tydzień grać w swoim klubie, to Łukasz wydaje się być najbardziej sensownym wyborem - mówi w "Polska The Times" były bramkarz kadry i m.in. Liverpoolu i Realu Madryt.

- Do meczu trzy tygodnie i nie ma co filozofować, tylko postawić na bramkarza, który gra. Powiedzmy sobie uczciwie, że Fabiański jak przeszedł do Swansea, to zawalił ze dwa mecze, ale później grał na wysokim poziomie. Zresztą gra Swansea jest bardziej podobna do stylu naszej reprezentacji niż styl Arsenalu - dodaje.

Batman i Robin na meczu Borussii Dortmund! Poznajcie najsłynniejszych piłkarskich przebierańców [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: