El. Euro 2016. Polska - Szkocja. Nawałka: Po faulu Lewandowski nie mógł grać na 100 procent

- Sędziego oceniać nie chcę, od tego są obserwatorzy i eksperci. Ja powiem tylko, że po ostrym wejściu szkockiego obrońcy Robert Lewandowski nie mógł już do końca spotkania grać na 100 procent - powiedział po meczu Polska - Szkocja (2:2) selekcjoner Polaków, Adam Nawałka.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

- Biorąc pod uwagę okoliczności, jesteśmy zadowoleni z punktu. Przegrywaliśmy, ale zdołaliśmy doprowadzić do remisu, zawodnicy robili wszystko, co mogli. Pokazali, że bardzo zależało im na zwycięstwie.

- Mecz dobrze się nam ułożył, prowadziliśmy 1:0, wtedy powinniśmy przejąć inicjatywę, ale zabrakło nam konsekwencji w defensywie. Zostawialiśmy za dużo miejsca między liniami obrony i pomocy i Szkoci to wykorzystali. Szkoda, że po takich błędach traciliśmy gole. Po tych dwóch meczach morale zespołu jest zdecydowanie wyższe, widać zrozumienie między piłkarzami. Myślę, że powoli tworzy się zespół, robimy wszystko, by atmosfera była jak najlepsza.

- Wszyscy piłkarze dają z siebie wszystko, cieszę się, że jest rywalizacja o miejsce w jedenastce. Mam nadzieję, że to się nie zmieni. Chcę wyróżnić wszystkich zawodników za to, że w obu październikowych meczach grali z maksymalnym zaangażowaniem. W listopadzie czeka nas trudny wyjazd do Gruzji, ale jesteśmy pełni optymizmu.

- Na samym początku mojej pracy mówiłem, że przed eliminacjami Euro 2016 powiem, kto będzie bramkarzem mojej drużyny. Przed spotkaniem z Gibraltarem postawiłem na Wojciecha Szczęsnego i to on jest w tej chwili pierwszym golkiperem. Mam jednak nadzieję, że Artur Boruc i Łukasz Fabiański będą wywierali na nim presję i rywalizowali o miejsce w składzie.

- Eliminacje dopiero się zaczęły, po wynikach widać, że gramy w bardzo wyrównanej grupie.

Zobacz wideo
Więcej o: