Polska - Szkocja. Maciej Rybus kontuzjowany, nie zagra ze Szkocją?

Jak poinformował na Twitterze Mateusz Borek, Maciej Rybus nie zagra w wieczornym meczu reprezentacji Polski ze Szkocją. Informacji tej nie potwierdzili Mariusz Piekarski, agent piłkarza, oraz rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Mecz Polska - Szkocja we wtorek o 20.45, relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Kto mógłby zagrać w miejsce Rybusa? Selekcjoner Adam Nawałka być może zostanie zmuszony do wyboru pomiędzy Michałem Żyro, Michałem Kucharczykiem oraz Waldemarem Sobotą. Ten ostatni zagrał 20 minut w meczu z Niemcami, zastępując Kamila Grosickiego.

Byłoby to drugie osłabienie Polaków przed spotkaniem ze Szkotami. Na pewno nie zagra Tomasz Jodłowiec, który skręcił staw skokowy. Prawdopodobnie zastąpi go Krzysztof Mączyński, pomocnik chińskiego Guizhou Renhe. Przeszedł tam z Górnika Zabrze na początku tego roku. Jest to jeden z najmniej doświadczonych piłkarzy powołanych na to zgrupowanie. Do tej pory w kadrze zagrał czterokrotnie, mniej występów od niego mają tylko Thiago Cionek i Filip Starzyński (po jednym) oraz Michał Żyro (dwa). Mączyński zadebiutował w listopadzie zeszłego roku w meczu ze Słowacją, gdy wszedł na ostatni kwadrans. Oprócz tego wystąpił w meczach z Irlandią, Litwą oraz Gibraltarem.

Oprócz Jodłowca i Rybusa niepewny jest też występ Jakuba Wawrzyniaka na lewej obronie.

Zobacz wideo

Szkoci trenowali na Narodowym, a ich selekcjoner trenował miny [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA