El. Euro 2016. Polska - Szkocja. Media na wyspach: Rany Polaków są wciąż świeże

Mimo możliwego osłabienia brakiem Ikechi Anyi selekcjoner Szkotów Gordon Strachan nie traci humoru. Czy zaraz swoim optymizmem piłkarzy, czy też Polacy wezmą rewanż za wyeliminowanie Legii z Ligi Mistrzów? - zastanawiają się szkockie media.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

"Daily Record": Miejscowi będą chcieli się zrewanżować Szkotom

"Rany w Warszawie są wciąż świeże i miejscowi będą chcieli się zrewanżować Szkotom" - pisze w "Daily Record" Galvin Berry. Przypomina przy tym nie tyle porażkę Polski ze Szkocją w ostatnim meczu towarzyskim, ale historię wyeliminowania Legii przez Celtic Glasgow z Ligi Mistrzów. "Fakt, ze pokonali Celtic 6:1 w dwumeczu i stracili szansę na awans do fazy grupowej z powodu błędu w papierach, nie jest łatwy do przełknięcia" - przypomina dziennikarz.

"The Scotsman": Co z Anyą?

"Ikechi Anya jest kontuzjowany i może nie zagrać z Polską" - alarmuje "The Scotsman". Dynamiczny skrzydłowy naciągnął mięsień w łydce. Czarnoskóry pomocnik zadebiutował w kadrze w eliminacjach do MŚ 2014 i od tej pory był jednym z pewniaków trenera Gordona Strachana. "Jego wyjątkowa szybkość na lewej stronie zawsze jest problemem dla rywali" - pisze dziennik.

"Herald": Strachan wyluzowany jak Jamajczyk

"Gordon Strachan mógłby być sfilmowany do dźwięków +Don't Worry, Be Happy+ Bobby'ego McFerrina" - przekonuje Hugh Macdonald z "Heralda". "Nie znaczy to, że nie ma obaw, jest raczej zdeterminowany, by zdjąć ze swoich piłkarzy napięcie, narosłe przez 16 lat bez awansu na dużą imprezę".

Zobacz wideo

Szkoci trenowali na Narodowym, a ich selekcjoner trenował miny [ZDJĘCIA]

Więcej o: