El. Euro 2016. Irlandia jak Polska. 7:0 z Gibraltarem

Reprezentacja Irlandii pokonała 7:0 Gibraltar w meczu eliminacji Euro 2016. Bohaterem spotkania był Robbie Keane, który strzelił trzy gole w 12 minut.

Keane skompletował hat tricka już w 17. minucie. Pozostałe gole strzelili James McClean (dwa), Wesley Hoolahan oraz samobójczego bramkarz Gibraltaru Jordan Perez.

Po dwóch seriach spotkań Irlandia ma na koncie sześć punktów, bo wcześniej wygrała 2:1 z Gruzją. Dla Gibraltaru to kolejna porażka 0:7, bo takim samym stosunkiem bramek zakończył się jego mecz z Polską. Outsider grupy D oddał w meczu z Irlandią zaledwie jeden celny strzał.

W kolejnych spotkaniach - we wtorek 14 października - Irlandia zagra na wyjeździe z Niemcami, a Gibraltar u siebie z Gruzją, która w sobotę przegrała 0:1 ze Szkocją.