Niemieckie media: Polacy najgroźniejszymi rywalami

W zgodnej opinii niemieckich mediów Polska jest najgroźniejszym rywalem tamtejszej reprezentacji w eliminacjach do Euro 2016. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że zdecydowanymi faworytami są Niemcy.

W grupie D Poza Polską i Niemcami zagrają Irlandczycy, Szkoci i reprezentanci Gibraltaru.

"Bild": Grupa do zaziewania

Jak pisze "Bild", Niemcy trafili do grupy "do zaziewania" (Gähn-Gruppe), czyli po prostu nudnej. Najbardziej emocjonują się grą z Gibraltarem. "Szaleństwo! "Jogi" musi grać z Gibraltarem" zatytułował swój tekst "Bild". "Jogi to ksywka trenera Niemców, Joachima Loewa.

"Najgroźniejszym rywalem będzie Polska z gwiazdami Borussii: Robertem Lewandowskim, Jakubem Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem" - pisze "Bild".

Kicker: Mała horda z Dortmundu

Szerzej grupowych rywali analizuje "Kicker". "Polska ma kilku reprezentantów w Bundeslidze. Mała horda świetnych zawodników gra w Dortmundzie i może najmocniej włączyć się do walki o pierwsze miejsce w grupie. "Kicker" przypomina, że ostatni mecz w Gdańsku zakończył się remisem 2:2, a 13 maja 2014 roku obie reprezentacje zmierzą się w towarzyskim meczu w Hamburgu.

"Ruhr Nachrichten": Niemcy zdecydowanymi faworytami grupy D

Jak podkreśla "Ruhr Nachrichten", Polska to jedyny poważny rywal dla Niemców w grupie D. Jak podkreśla w tekście o losowaniu, ze Szkocją nie przegrali od 15 lat, a z Polską i Gruzją nigdy do tej pory.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: