Rosja ogłasza kandydatów na trenera. Guardiola, Capello, Benitez...

Rosja szuka nowego selekcjonera. Poprzedni, Dick Advocaat, podał się do dymisji po fatalnym występie kadry na Euro 2012. Listę kandydatów - wśród których są takie nazwiska jak Guardiola, Capello, Lippi czy Benitez - rosyjska federacja opublikowała na swojej stronie internetowej.

Profil Sport.pl na Facebooku - 75 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Po remisie z Polską i porażce z Grecją reprezentacja Rosji zakończyła przygodę z mistrzostwami Europy już na etapie fazy grupowej. Rozczarowujące wyniki sprawiły, że selekcjoner Dick Advocaat podał się do dymisji.

Podczas rozpoczynających się we wrześniu kwalifikacji do mistrzostw świata 2014 w Brazylii Rosja zmierzy się z Portugalią, Izraelem, Irlandią Północną, Azerbejdżanem i Luksemburgiem. Trener, który poprowadzi drużynę w spotkaniach z tymi rywalami zostanie wyłoniony z grona trzynastu kandydatów.

Nazwiska wszystkich kandydatów zostały podane do wiadomości publicznej. Poza siedmioma szkoleniowcami rosyjskimi federacja przyjrzy się sześciu trenerom zza granicy. Będą to Rafael Benitez, Marcelo Bielsa, Pep Guardiola, Fabio Capello, Marcelo Lippi i Harry Redknapp.

Kandydaci na selekcjonera reprezentacji Rosji:

Rafael Benitez

Marcelo Bielsa

Pep Guardiola

Fabio Capello

Marcelo Lippi

Harry Redknapp

Anatolij Byszowiec

Walerij Gazzajew

Andriej Kobielew

Jurij Krasnożan

Walerij Niepomniaszczij

Nikołaj Pisariew

Jurij Semin

W Rosji po Euro będą zmiany. Męska decyzja rosyjskiego Laty ?

Więcej o: