Jacek Majchrowski pisze list: Kraków doskonale spełnił rolę piątego miasta-gospodarza

Prezydent Krakowa w liście otwartym pisze o sukcesie, jaki miasto odniosło podczas Euro 2012.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ?

W Krakowie żal po przegranej walce o prawo do organizacji meczów szybko przygasł, bo stolicę Małopolski na bazę pobytową wybrały aż trzy reprezentacje. Pod Wawel przylecieli Anglicy, Holendrzy i Włosi. "Przez cały miesiąc nasze miasto żyło atmosferą futbolowego święta. Kraków odwiedziło setki tysięcy turystów, setki dziennikarzy" - pisze prezydent.

"Nasze miasto doskonale spełniło się w roli piątego miasta-gospodarza mistrzostw w Polsce. Bez wątpienia osiągnęliśmy sukces promocyjny, który z pewnością przełoży się na zainteresowanie naszym miastem wśród turystów w kolejnych latach. Sukces Krakowa nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób, którym pragnę gorąco podziękować. Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom Krakowa, którzy w sposób wzorowy wywiązali się z roli gospodarczy, ciepło przyjmując naszych gości.Słowa podziękowania kieruję też do ponad 100 krakowskich wolontariuszy za pomoc i poświęcony czas" - pisze Majchrowski.

Prezydent dziękuje też m.in. służbom miejskim i porządkowym oraz pracownikom służby zdrowia. "Wszyscy bez zarzutów wywiązali się ze swoich obowiązków" - uważa prezydent.

Szczególne podziękowania skierował do... "konsuli honorowych, reprezentujących trzy kraje, które na bazę pobytowo-treningową wybrały nasze miasto".

Wieliczka wyprzedziła Rzym. Mistrzowskie powitanie srebrnych medalistów

Więcej o: