Euro 2012. Xabi Alonso: Dlaczego nie cieszyliśmy się tak jak na poprzednich mistrzostwach? Ponieważ...

PRZEGLĄD PRASY. Hiszpański pomocnik Xabi Alonso w wywiadzie udzielonym ?Przeglądowi Sportowemu? cieszy się z historycznego sukcesu. - W finale z Włochami wszystko wyszło nam doskonale - mówi zawodnik.

Hiszpania pokonała w finale Euro 2012 reprezentację Włoch aż 4:0 i została pierwszym zespołem w historii, który zdobył trzy tytuły rangi mistrzowskiej z rzędu. Poprzednio La Roja triumfowała na Euro 2008 oraz na mistrzostwach świata w RPA (2010 r.).

- Musi jeszcze trochę czasu upłynąć zanim zrozumiemy, co tak naprawdę to osiągnięcie oznacza - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Alonso. - Na razie cieszymy się z tego tytułu, że pokonaliśmy, i to w dobrym stylu, przeciwnika tak mocnego, jak Włochy. Wszystko poszło nam w meczu finałowym doskonale.

Alonso odniósł się też do zarzutów, że hiszpańscy zawodnicy po finale w Kijowie nie cieszyli się tak okazale, jak przy poprzednich triumfach.

- Oczywiście było inaczej, niż za pierwszym razem, gdy ta radość wydawała się bardziej okazała. Teraz tytułu na pewno bardziej się spodziewaliśmy, ale zapewniam, że jesteśmy bardzo szczęśliwi. Tak, jak powiedziałem, za jakiś czas może będziemy w stanie zrozumieć skalę tego osiągnięcia. Jesteśmy też dojrzalsi, dlatego teraz może było tak spokojnie? Cieszyliśmy się z naszymi rodzinami. Może i powinniśmy robić to z większą euforią, ale to są ludzkie uczucia, nie możesz się do czegoś zmusić - ocenił pomocnik Realu Madryt. Pełną treść wywiadu z Alonso przeczytasz na stronie www.przegladsportowy.pl

A twoim zdaniem Hiszpanie wyglądali na niezbyt szczęśliwych po triumfie w finale Euro 2012? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

ZOBACZ EKSKLUZYWNĄ BAZĘ HISZPANÓW W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: