Euro 2012. Xavi Hernandez: Zawiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko

- Wygrać dużą imprezę po raz trzeci z rzędu to wielkie osiągnięcie, ale zdajemy sobie sprawę jak dużo jeszcze przed nami. Wygrać znów za dwa lata to fantastyczne wyzwanie, trudne, ale jakże miłe - powiedział po meczu finałowym z Włochami Xavi Hernandez.

Xavi bardzo cieszył się z kolejnego sukcesu drużyny, jakim jest obrona tytułu mistrza Europy, ale już wybiegał w przyszłość.

- Ależ wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę! - mówił w rozmowie z hiszpańską telewizją Tele5. - Oczywiście już stworzyliśmy osobną historię światowego futbolu i teraz jest czas na radość, tym bardziej, że zagraliśmy wspaniały mecz. Ale ja już myślę o przyszłości. Cóż to byłby za wyczyn, gdybyśmy obronili również tytuł mistrza świata! To piekielnie ciężkie wyzwanie, ale jakże miło znaleźć się w takiej sytuacji - podkreślił Xavi.

Na pytanie czy dotrwa do mistrzostw świata 2014 roku (będzie miał wówczas 34 lata) Xavi odpowiedział:

- Czuję się świetnie, ale dwa lata to sporo czasu. Jeśli tylko będę w odpowiedniej formie, a trener będzie mnie widział w składzie, oczywiście będę do dyspozycji - podkreślił piłkarz Barcelony.

Xavi zagra na mundialu w Brazylii w 2014 roku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

ZOBACZ EKSKLUZYWNĄ BAZĘ HISZPANÓW W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: