Euro 2012. Gianluigi Buffon: Mierząc się z niezniszczalnymi łatwiej pogodzić się z porażką

Bramkarz i kapitan reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon po przegranym 0:4 finale z Hiszpanią komplementował zespół rywala. - Wysoka ta porażka, ale mierząc się z niezniszczalnymi łatwiej się z nią pogodzić - przyznał.

Choć wynik na to nie wskazuje, Włosi postawili w niedzielę przyszłym mistrzom twarde warunki. Ostatecznie musieli uznać jednak wyższość La Roja. - Ten wynik jest za wysoki, ale zgubiła nas końcówka, w której w ogóle nie przypominaliśmy już zespołu z poprzednich meczów - przyznał Buffon na łamach hiszpańskiego "El Mundo Deportivo". - Wysoka ta porażka, ale mierząc się z niezniszczalnymi łatwiej się z nią pogodzić - dodał.

Buffon był pierwszym piłkarzem reprezentacji Squadra Azzurra, który po przegranym finale wyszedł do dziennikarzy. Rozczarowania wynikiem nie ukrywał. - To był wielki turniej w naszym wykonaniu, ale jeśli dochodzi się aż do finału, to chce się go wygrać. Cóż, liczy się efekt końcowy. Daliśmy z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło. Przyznaję jednak, że tak jak do naszej gry w poprzednich meczach nie można mieć zastrzeżeń, to w finale zbyt dobrze nie zagraliśmy - ocenił Buffon.

Jak podobała Ci się gra Włochów w meczu z Hiszpanią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

JAKIE PIĘKNOŚCI PIŁKARZY MOGLIŚMY SPOTKAĆ W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: