Euro 2012. Hiszpański pomocnik Cesc Fabregas uważa, że jego reprezentację czeka wspaniała przyszłość

- Spora część drużyny nie ma więcej niż 26 lat. Myślę więc, że czeka nas wspaniała przyszłość - stwierdził dla Sky Sports News pomocnik La Roja Cesc Fabregas.

Piłkarz Barcelony podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy pełnił nietypową dla siebie rolę. Trener Vicente del Bosque wystawiał go zazwyczaj na pozycji wysuniętego napastnika. Fabregas słabo odnajdywał się w tej roli, ale Euro 2012 zakończył z dwiema zdobytymi bramkami.

Pomocnik Barcelony oraz La Roja skończył w tym roku 25 lat. Pomimo młodego wieku zdążył wygrać z reprezentacją dwa mistrzostwa Europy oraz mistrzostwo świata. Średnia wieku kadry La Roja, która pojawiła się na turnieju rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie to zaledwie 27 lat.

- My jednak nie możemy zadowolić się tym, co już osiągnęliśmy. Przyszłość zależy od nas i musimy dążyć do kolejnych sukcesów - dodaje Fabregas.

Podczas Euro 2012 Hiszpanie zebrali więcej słów krytyki niż pochwał. Wszystko za sprawą stylu gry zwanego tiki-taką. Podania od nogi do nogi w środku pola były po prostu strasznie nudne. La Roja przeważała na boisku, ale nie grała efektownie, czyli tak, jak wyobrażała sobie to większość kibiców. Magiczny futbol mistrzowie Europy pokazali dopiero w finale.

- Z każdym następnym rokiem gra się nam trudniej. Wszystko dlatego, że rywale nastawiają się głównie na mecze przeciwko nam. Dzisiaj jednak cieszymy się właśnie wywalczonym triumfem. Gdy emocje już opadną, pomyślimy o przyszłorocznym Pucharze Konfederacji - kończy Fabregas.

Czy Hiszpanie wygrają mundial w 2014 roku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

MOURINHO NA TRYBUNACH PODCZAS MECZU HISZPANIA - WŁOCHY [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA