Euro 2012: Cesare Prandelli: Musimy być dumni z tego co dokonaliśmy

Selekcjoner reprezentacji Włoch po przegranym 0:4 finale Euro 2012 z Hiszpanią nie ukrywa, że oba zespoły dzieliło w niedzielny wieczór bardzo duży. Ale dostrzega też wiele pozytywów w grze swojego zespołu.

Prandelli na konferencji prasowej w poniedziałkowy poranek dziękował za pomoc w osiągnięciu sukcesu, jakim jest awans do finału polsko-ukraińskiego czempionatu. - Wszędzie byliśmy mile widziani, ludzie doceniali naszą odwagę i to, że szliśmy naprzód na przekór przeciwnościom. Dziękuję też mediom, które do końca były nam przychylne, doceniały naszą pracę i rzetelnie opisywały wydarzenia wokół reprezentacji - dodał.

Włoski selekcjoner podkreślił także, że mimo wysokiej porażki w finale i tak jest bardzo zadowolony z wyniku. - Musimy być dumni z tego co osiągnęliśmy. Zaprezentowaliśmy zespół grający jak na włoskie realia bardzo nowatorsko. Byliśmy zgrani, a ubytki w składzie szybko lepiliśmy dobrymi zmiennikami, którzy wchodzili z ławki i utrzymywali wysoki poziom - ocenił Prandelli. - To wszystko oznacza, że mój pomysł na futbol zdał egzamin. Może to sygnał dla całego naszego kraju, któremu także przydałoby się sporo zmian. Jeśli reformy w nim pójdą w takim kierunku jak nasza piłka, to będzie dobrze - podsumował.

Jak podobała Ci się gra Włochów na Euro 2012? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

JAKIE PIĘKNOŚCI PIŁKARZY MOGLIŚMY SPOTKAĆ W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: