Euro 2012. Słynni sportowcy gratulują Włochom. "Wspaniale było pomarzyć"

Podopieczni Cesare Prandellego przegrali w finale z Hiszpanią 0:4, ale mimo to zebrali gratulacje i słowa uznania od całych sportowych Włoch.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ?

Włoskim piłkarzom występu na Euro 2012 gratulują byli zawodnicy reprezentacji i przedstawiciele innych dyscyplin sportowych. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Hiszpanie byli lepsi, ale reprezentacja Włoch nie ma się czego wstydzić. - Wspaniale było pomarzyć. Dziękuje wam wszystkim - napisał zaraz po spotkaniu na Twitterze Fabio Cannavaro, były reprezentant.

W podobnym tonie wypowiada się Marco Materazzi, który w reprezentacji Włoch wystąpił 41 razy. Jego słowa przywołuje "La Gazetta dello Sport": - Dzięki wam przeżyłem piękny sen. Powinniście być z siebie dumni.

Gratulacje drużynie wicemistrzów Europy złożyli także motocyklista Valentino Rossi, kolarz Ivan Basso, koszykarz Andrea Bargnani i golfista Francesco Molinari. - Było dobrze, a w przyszłość możemy patrzeć z wielkim optymizmem. Już czekam na mistrzostwa świata w 2014 roku - napisał ostatni z nich na profilu Twitter.

Występ Włochów skomentował także Boris Becker, słynny niemiecki tenisista. Ten najwyraźniej nie spodziewał się jednak tak wysokiej wygranej Hiszpanów i jeszcze przed końcem spotkania pytał z niedowierzaniem: "- Italio, co się dzieje?" Później jednak przyznał, że Hiszpania to najlepsza drużyna na kontynencie i w pełni zasłużyła na zwycięstwo.

Włosi przyjęli porażkę po męsku. "Gratulujemy Hiszpanii, była lepsza"

Więcej o: