Hiszpańskie media po finale Euro 2012 zachwycone postawą La Roja

Podziękowania, zachwyt i ogromny podziw dla tego, co zrobili piłkarze La Roja podczas finału Euro 2012. Wyższość Vicente del Bosque, droga na Marsa i Xavi jak satelita, tak hiszpańska prasa podsumowuje mecz w Kijowie.

"Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!" krzyczy hiszpańska Marca. "La Roja pokonała Włochów i przeszła do historii jako zespół, który skompletował trzy złota pod rząd (.) Vicente del Bosque pokazał swoją wyższość nad rywalem." Hiszpański dziennik sportowy pisze również m.in., że Włosi nigdy nie zapomną pierwszych 15 min. finału na stadionie w Kijowie.

"Trzykrotny mistrz" tak zaczyna swoją relację As. Podobnie jak Marca na piedestał wysuwa historyczne osiągnięcie Hiszpanów, czyli potrójne mistrzostwo. "Ogromna dojrzałość zawodników, Casillas i Xavi jako liderzy i doświadczenie profesora czyli Vicente del Bosque (który zrównał się z trenerem Helmut Schoen jako jedyny mistrz Europy i świata)."

"El Pais" opisuje drogę po drugi z rzędu tytuł mistrza Europy jako podróż na Marsa. "Hiszpania rozpoczęła mecz z Włochami w rytmie, którego nie oglądaliśmy jeszcze na tych mistrzostwach. Alonso, fantastyczny od początku do końca, z piłką i bez niej, w obronie i ataku. Xavi po raz kolejny jak satelita pomiędzy Iniestą i Fabregasem kilkukrotnie umieszczał piłkę na orbicie pomiędzy defensywą Squadra Azzurra."

Dzienniki te również zgodnie podkreślają, że zwycięzca tego spotkania mógł być tylko jeden.

Zobacz wideo
Więcej o: