Hiszpania na Euro 2012. Fabregas i Ramos uczcili pamięć zmarłych kolegów

Cesc Fabregas i Sergio Ramos na dekorację założyli specjalne koszulki, którymi uczcili pamięć przedwcześnie zmarłych piłkarzy i trenera.

Ramos miał biały t-shirt ze zdjęciem Mikiego Roque. Pod fotografią był napis: "Na zawsze z nami". Roque to były piłkarz m.in. Liverpoolu i Betisu, który 24 czerwca zmarł na chorobę nowotworową. Za tydzień skończyłby 24 lata. Karierę przerwał w marcu 2011 z powodu raka złośliwego miednicy.

Fabregas podczas dekoracji także miał na sobie białą koszulkę, na której były nazwiska przedwcześnie zmarłych piłkarzy młodego pokolenia: Daniego Jarque, Antonio Puerty, Mikiego Roque oraz trenera Manuela "Manolo" Preciado, który zmarł 6 czerwca.

- Bardzo cenimy tych, których z nami już nie ma. Zwłaszcza w takich momentach jak ten - powiedział Fabregas dziennikarzom.

Podobnie postąpił dwa lata temu w finale mistrzostw świata Andres Iniesta. Pomocnik strzelił zwycięskiego gola w meczu z Holandią, a ciesząc się z bramki pokazał t-shirt, na którym było napisane: "Dani Jarque na zawsze z nami".

Zobacz wideo

Wybieramy najpiękniejszą bramkę fazy grupowej Euro 2012. Zagłosuj w sondażu!

Więcej o: