Włosi opuścili Wieliczkę, ale wrócą! [ZDJĘCIA]

Cała Wieliczka kibicuje Włochom. Kiedy podopieczni Cesare Prandellego wyjeżdżali na finał Euro 2012, pod hotelem Turówka zebrało się ok. 250 kibiców.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Zobacz wideo

- A jednak opłacało się zamieszkać w Wieliczce - rzuciła do babci młoda dziewczynka. Fani obstawili bramę przy wjeździe do hotelu i obie strony ulicy. Niektórzy założyli polskie szaliki, a inni koszulki reprezentacji Włoch. Była też rodzina z flagą "Forza Azzurri", na której widniały podpisy włoskich piłkarzy.

- Ja tu czekam na Włochów - oznajmił rezolutnie kilkuletni chłopak w koszulce z napisem Italia i wyliczał ulubionych włoskich piłkarzy ("Balotelli, Pirlo..."), podczas gdy jego kolega dumnie wymachiwał bluzą bramkarską Gianluigiego Buffona. Jeszcze inny wspiął się na drzewo, by mieć jak najlepszy widok.

Po raz pierwszy wrzawa wybuchła oczywiście, kiedy z hotelu wyłonił się Mario Balotelli, strzelec dwóch bramek w półfinale z Niemcami. - Obiecałeś, że teraz strzelisz cztery! - krzyknął ktoś z tłumu. - Wystarczy, że wyrzucił z turnieju Niemców - śmiał się ktoś inny.

Kiedy czarnoskóry napastnik wsiadł do autokaru, drzwi zamknęły się i autokar ruszył. Kibice bili brawo i machali, ktoś krzyczał po włosku... Kierowca autobusu odpowiadał głośnymi klaksonami, a piłkarze zza szyby wysyłali porozumiewawcze uśmiechy. Tylko łowcy autografów mogli czuć się zawiedzeni, bo nie było czasu na podpisy i wspólne zdjęcia.

Wszyscy jednak byli przekonani, że to nie ostatnie pożegnanie. Włochom spodobało się w Wieliczce i podobno obiecali, że wrócą. Na pewno pojawią się tu, jeśli zdobędą mistrzostwo. M.in. Buffon zapowiadał, że ze złotym medalem uda się w pieszą pielgrzymkę do jednego z pobliskich klasztorów.

- W nocy z piątku na sobotę dostaliśmy informację, że Włosi wracają do Wieliczki. Jeśli mecz skończy się w regulaminowym czasie gry, wówczas spodziewany się ich ok. drugiej w nocy. Liczymy, że przyjdzie nam powitać mistrzów Europy - mówi Magdalena Golonka z wielickiego magistratu.

W niedzielę mieszkańcy Wieliczki zbiorą się w specjalnej strefie kibica, by trzymać kciuki za Squadra Azzura. Początek finału Euro 2012 o godz. 20.45. Wylot z podkrakowskich Balic do Rzymu zaplanowany jest na poniedziałek, godz. 16.

Mario Balotelli. Piłkarz czy gwiazda tabloidów

Więcej o: