Euro 2012. Włochy są zmorą także dla Hiszpanów

Niedzielne finałowe starcie Hiszpanów z Włochami będzie ósmym meczem tych drużyn na wielkiej imprezie (mistrzostwa Europy i świata). Do tej pory Hiszpanie wygrali tylko raz i to po rzutach karnych. Mecz rozpocznie się o 20:45. Relacja Z czuba i na żywo.

Włosi są nie tylko zmorą Niemców, którzy nigdy nie wygrali z nimi na wielkiej imprezie (czwartkowy półfinał był ósmym starciem tych zespołów), ale także Hiszpanów. W siedmiu meczach Hiszpanie jeszcze nigdy nie potrafili wykazać swojej wyższości w regulaminowym czasie gry, jedyne zwycięstwo odnieśli na Euro 2008 kiedy pokonali Włochów w rzutach karnych.

Pierwszy dwa mecze na wielkiej imprezie oba zespoły rozegrały niemal 80 lat temu, w ćwierćfinale mistrzostw świata w 1934 roku. W pierwszym spotkaniu po dogrywce padł remis 1:1 i zgodnie z regulaminem musiał zostać rozegrany dodatkowy mecz. W nim Włosi wygrali 1:0. Kolejne starcia to remis 0:0 na Euro 1980, zwycięstwa Włochów 1:0 na Euro 1992 oraz 2:1 na mistrzostwach świata w 1994 roku. Na Euro 2008 oba zespoły spotkały się w ćwierćfinale, po 120 minutach był remis i dopiero w karnych lepsi okazali się Hiszpanie. Ostatnie spotkanie miało miejsce bardzo niedawno, w fazie grupowej Euro 2012. W meczu rozegranym na gdańskiej PGE Arenie padł remis 1:1.

Czy Hiszpania przełamie kompleks Włochów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

ZOBACZ EKSKLUZYWNĄ BAZĘ HISZPANÓW W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: