Euro 2012. Kraków zachęca: W niedzielę kibicujmy ubrani na niebiesko

W niedzielę o 20.45, w finale Euro 2012 Włosi zagrają z Hiszpanią. Urząd miasta zachęca, by z tej okazji domy, kamienice i bloki, udekorować na niebiesko, czyli w kolor reprezentacji Włoch. Podopiecznym Cesare Prandellego ma kibicować także Adam Mickiewicz, którego pomnik na Rynku został przyozdobiony kotylionem w barwach włoskiej reprezentacji.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Miasto nie pierwszy raz zachęca krakowian, by ci ubierali się w barwy klubowe reprezentacji, które w trakcie Euro zamieszkały pod Wawelem. Przed otwartymi treningami drużyn narodowych Urząd Miasta prosił, by kibice wsparli zespoły zakładając koszulki w ich barwach.

Większość krakowianie nie wzięła sobie jednak do serca prośby magistratu. Na treningu Holendrów pomarańczowe stroje założyło około 20 procent widzów, a na otwartych zajęciach reprezentacji Włoch niebieskie koszulki miało jeszcze mniej osób.

Włosi to jedna z trzech drużyn, która podczas Euro 2012 trenowała w Krakowie. Miasto najszybciej musieli opuścić Holendrzy. Podopieczni Berta Van Marwijka przegrali wszystkie trzy spotkania w grupie i mistrzostwa zakończyli bez punktu. Anglicy ze stolicy Małopolski wyjechali po ćwierćfinale, w którym nie sprostali właśnie reprezentacji Włoch.

Skarbnik-dobry duch pomoże Mario Balotellemu?

Więcej o: