Euro 2012. Franz Beckenbauer: Włoska klątwa sparaliżowała Niemców

- W 2006, 2008 i 2010 byłem na stadionie, kiedy Niemcy przegrywali z Włochami i Hiszpanami. Teraz zostałem w domu, a i tak znów przegraliśmy - przyznał rozgoryczony Franz Beckenbauer po porażce 1:2 reprezentacji Niemiec z Włochami w półfinale Euro 2012. - Na kolejną szansę na tytuł trzeba znów czekać dwa lata - dodał ?Cesarz? niemieckiego futbolu

- Sądziłem, że po 16 latach, kiedy zdobyliśmy mistrza Europy w Anglii, dojrzeliśmy na tyle, by sięgnąć po kolejny tytuł - stwierdził Beckenbauer w rozmowie z dziennikiem "Bild". Zagadką dla Beckenbauera była postawa drużyny przede wszystkim w pierwszej połowie spotkania. - To nie była prawdziwa niemiecka jedenastka na tym turnieju - przyznał. Według niego, piłkarze Joachima Loewa podeszli ze zbyt dużym respektem dla rywala. - Te wszystkie głosy o włoskiej klątwie sparaliżowały naszych zawodników - podkreślił "Cesarz".

Legenda niemieckiej piłki za przyczynę porażki nie uznaje jednak zastosowanej przez selekcjonera. - Nie czepiałbym się zmian w składzie przeprowadzonych przez Loewa. Czegoś jednak nam wciąż brakuje. Z drugiej strony porażka w półfinale mistrzostw Europy to nie hańba. Inne zespoły, jak Anglia, Francja czy Holandia z chęcią znalazłaby się na naszym miejscu - zaznaczył Beckenbauer.

Czy Niemców było stać na awans do finału Euro 2012 Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

PRZEPYCH I LUKSUSY! ZOBACZ BAZĘ POBYTOWĄ NIEMCÓW W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA