Niemcy - Włochy. Fatalni napastnicy, słabi obrońcy [OCENY NIEMCÓW]

Reprezentacja Niemiec przegrała w półfinale Euro z Włochami 1:2. Zawiedli prawie wszyscy. Fatalni byli Gomez i Klose, błędy popełniali obrońcy. Na niezłym poziomie zagrali jedynie Neuer, Khedira i Reus.

Wszystko o meczu Niemcy - Włochy ?

Manuel Neuer - 3

Nadal pewny punkt Niemców. Przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia. Popisał się szczególnie, gdy w pierwszej połowie obronił mocny strzał Cassano.

Jerome Boateng - 2

Wyglądał na śpiącego. Starał się włączać do akcji ofensywny, ale nic z tego nie wynikało. W obronie popełniał błędy. Zmieniony przez Thomasa Müllera.

Mats Hummels - 1

Zaczął świetnie. Raz po raz zatrzymywał Balotellego i Cassano. W 20. minucie dał się jednak w dziecinny sposób ominąć Cassano, który zaliczył asystę przy golu Balotellego. W końcówce meczu znalazł się w wymarzonej sytuacji, ale nie dał rady pokonać Buffona.

Holger Badstuber - 2

Niepewna gra obrońcy Bayernu Monachium. Nie przypilnował Balotellego przy jego pierwszym golu. W 75. minucie położył się na ziemi, pozwalając na groźne uderzenie Marchisio.

Philipp Lahm - 1

Kapitan Niemiec nie podołał. Był głównym winowajcą przy drugim golu Balotellego. Nie utrzymał linii spalonego, a potem nie zdołał dogonić napastnika reprezentacji Włoch. W drugiej połowie ładnie zapędził się do przodu, ale w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił

Toni Kroos - 3

Za zadanie miał przypilnować Andreę Pirlo. I to mu wychodziło nieźle. Również groźnie uderzał. Ale na bramce był Buffon...

Bastian Schweinsteiger - 2

Nie do końca wywiązywał się z zadań defensywnych. W ataku również się nie pokazywał

Mesut Özil - 2

Miał być tym, który w końcu okaże się lepszym rozgrywającym niż Pirlo. Nie udało mu się. W doliczonym czasie gry w pewny sposób wykorzystał rzut karny.

Sami Khedira - 3

Obok Neuera najlepszy piłkarz Niemiec. Szczególnie groźnie, gdy zapędzał się do przodu. W tym aspekcie zdecydowanie lepszy od Schweinsteigera. W drugiej połowie jednak trochę osłabł.

Lukas Podolski - 1

To nie było udane Euro Podolskiego. Strzelił tylko jednego gola. W meczu z Włochami zupełnie niewidoczny. Raz miał bardzo poważną stratę, po której Włosi wyprowadzili kontrę. W przerwie zmieniony przez Marco Reusa.

Mario Gomez - 1

Strzelec trzech goli na tym Euro w półfinale był zupełnie niewidoczny. Nie dochodził do sytuacji, koledzy rzadko mu podawali. W przerwie zmieniony przez Miroslava Klose. Wiadomość ta ucieszyła niemieckich kibiców będących na stadionie.

Marco Reus - 3

Wszedł w drugiej połowie i był dużo lepszy od Podolskiego. Aktywny w ataku, cały czas szarpał i sprawiał dużo kłopotów włoskim obrońcom. Brakowało mu jednak dokładności i pomocy kolegów.