Euro 2012. Chiellini i De Rossi wracają składu. Występ Cassano pod znakiem zapytania

Największym problemem Cesare Prandellego przed spotkaniem z Niemcami jest forma Antonio Cassano. Pomocnik AC Milan jest przemęczony, co było widać szczególnie w spotkaniu z Anglią. Do gry gotowi są natomiast Daniele De Rossi i Giorgio Chiellini.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

Obrońca Juventusu doznał urazu podczas spotkania z Irlandią. Początkowo mówiło się, że kontuzja wyeliminuje go z udziału w mistrzostwach, ale lekarze włoskiej kadry robili co mogli, by 28-letni zawodnik był gotowy do gry. Zabiegi medyków przyniosły efekt i w półfinale z Niemcami Chiellini najprawdopodobniej wybiegnie w pierwszym składzie, a na ławce usiądzie Federico Balzaretti.

Poprawia się także stan De Rossiego, który od kilku dni narzekał na silny ból nerwu kulszowego. Pomocnik AS Romy w 80. minucie spotkania z Anglią musiał zejść z boiska, po tym jak poczuł dotkliwy ból w nodze. Zawodnik dostał jednak serię zastrzyków, zażywał tabletki przeciwbólowe i w spotkaniu z Niemcami ma znaleźć się w pierwszej jedenastce.

Jedyny znak zapytania dotyczy występu Antonio Cassano, który narzeka na przemęczenie. Według "La Repubblica" Prandelii bardzo liczy na doświadczenie i umiejętności pomocnika. Dlatego Cassano najprawdopodobniej wyjdzie w pierwszym składzie, a w razie ewentualnych problemów zostanie zmieniony w trakcie meczu.

Sposób Włochów na wygraną: sery, szynka parmeńska i makaron

Więcej o: