Bert van Marwijk nie jest już selekcjonerem Holandii

Po nieudanych dla Holendrów mistrzostwach Europy trener podał się do dymisji. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Do rozwiązania kontraktu doszło w środę popołudniu. Van Marwijk spotkał się z władzami federacji i pomimo zapewnień o możliwości kontynuowania współpracy, zrezygnował z prowadzenia zespołu. -Miałem wątpliwości, ale zdecydowałem się na ten krok - przyznał 60-letni szkoleniowiec.

O wydarzeniu poinformował dyrektor holenderskiej federacji, Bert van Oostveen. - Chcieliśmy podziękować trenerowi. Prowadzona przez niego drużyna zaprezentowała się dobrze podczas mundialu w 2010 roku i znalazła się na szczycie rankingu FIFA. Oczywiście to smutna chwila, gdy trzeba pożegnać naszego pracownika, ale musimy być realistami - stwierdził.

Dwa lata temu, na mundialu w RPA kadra prowadzona przez van Marwijka dotarła do finału, gdzie uległa Hiszpanii. Przed turniejem w Polsce i na Ukrainie, Holandia była jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te plany. Holandia zajęła ostatnie miejsce w grupie B przegrywając z Dania (0:1), Niemcami(1:2) i Portugalią(1:2). Głośno mówiło się także o niezadowoleniu niektórych piłkarzy i ich konflikcie z trenerem.

Holandia się zastanawia, do kogo dzwonił Robin van Persie. "Do dostawcy pizzy"?

Więcej o: