Kraków piękny, ale na Euro 2012 nie... wygrał

Zagraniczny dziennikarz pochwalił architekturę i przyjęcie pod Wawelem, ale ostro skrytykował kibiców i władze, które nie walczą np. z swastykami malowanymi na murach.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Jammie Trecker, dziennikarz portalu Fox Soccer, napisał duży tekst o Krakowie, w którym chwali architekturę miasta i przygotowanie do turnieju. Jego uwadze nie umknęły jednak animozje między kibicami Wisły i Cracovii. "UEFA została skrytykowana za nie przyznanie gier pięknemu i znanemu na całym świecie miastu. Zaczynam myśleć, że przedstawiciele federacji widzieli to, co ja. Graffiti pośród pałaców i katedr".

Trecker pisze też, że Holendrzy, Anglicy i Włosi, którzy stacjonowali w Krakowie podczas Euro 2012 mieli do dyspozycji piękne stadiony. Nie ukrywa, że miasto w porównaniu do Warszawy nie sprawia wrażenia rozwijającego się, a raczej "zachowane w bursztynie.

"Niestety, Kraków nie wygra w tym turnieju. Wszystko przez to, że rasistowskie okrzyki pod adresem Holendrów przez grupkę "fanów" Wisły Kraków. Niestety kibice tej drużyny chodzą po mieście ze sprayem i malują swastyki. Przedstawiciele władz stwierdzili, że w ten sposób protestują przeciwko decyzji UEFA o braku meczów w Krakowie. To nie śmieszne, ale niepokojące oświadczenie" - dodaje dziennikarz.

Mario Balotelli. Piłkarz czy gwiazda tabloidów

Więcej o: