Euro 2012. Vicente del Bosque: Portugalia? To zespół na naszym poziomie

- Nie jesteśmy jeszcze w finale Euro 2012 i umieszczanie nas tam jeszcze przed meczem z Portugalią jest nieeleganckie - mówi portugalskiemu ?A Bola? selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque.

Hiszpania zmierzy się z Portugalią w środę o godz. 20.45. Stawka meczu jest ogromna - finał mistrzostw Europy. Trener del Bosque zastrzega jednak, że Portugalczycy będą dla La Roja trudnym rywalem.

- Przecież to doskonały zespół, bez wątpienia na naszym poziomie - mówi del Bosque na łamach "A Bola". - O tym, kto zwycięży w tym meczu, zadecydują szczegóły. Ciśnienie jest równie wysokie w obu obozach. My mamy obowiązek wygrać, bo bronimy tytułu. Ale Portugalia jest blisko osiągnięcia największego sukcesu w swojej historii i na pewno zrobi wiele, by go osiągnąć. Szanse obu zespołów? 50 na 50, szczerze - zapewnia del Bosque.

Selekcjoner Hiszpanów przyznał też, że wymiana kontuzjowanego Heldera Postigi na Hugo Almeidę nie wpłynie na jakość gry Portugalczyków.

- Siłą ich zespołu jest zgranie, a obaj ci zawodnicy rozumieją się z pozostałymi formacjami równie dobrze - przekonuje del Bosque. - Stoimy w obliczu niezwykle ciężkiego zadania. Portugalia gra na Euro bardzo stabilnie i taka zmiana to kosmetyka. Ale mam nadzieję, że na tym roszady w drużynie Paulo Bento się skończą - dodał.

ZOBACZ EKSKLUZYWNĄ BAZĘ HISZPANÓW W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: