Euro 2012. Niemcy żegnają Gdańsk: "Zapamiętamy Polaków jako wspaniałych ludzi?

Dyrektor reprezentacji Niemiec Oliver Bierhoff podczas pożegnania w Gdańsku: - Czuliśmy się tutaj świetnie. Zapamiętamy Polaków jako wspaniałych ludzi.

Podczas Euro 2012 Niemcy mieszkali od 4 czerwca w hotelu Dwór Oliwski w Gdańsku. W środę opuszczą swoją bazę, a na pożegnalnej konferencji nie mogli się nachwalić Gdańska i Polski.

- Niemal przez cały czerwiec Gdańsk był naszą drugą ojczyzną. Co prawda trzy pierwsze mecze rozegraliśmy na Ukrainie, ale najważniejsze było dla nas spotkanie rozegrane tutaj, na PGE ARenie z Grecją. Kiedy pierwszy raz przyjeżdżaliśmy do Gdańska wokół hotelu było puste pole. Teraz zostawiamy po sobie fajne boisko [Niemcy sami je sobie wybudowali do treningu], które chcemy przekazać Gdańskowi w prezencie. Mamy nadzieję, że będzie służyło do szkolenia młodzieży - powiedział prezes Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej Wolfgang Niersbach.

POLECAMY - NIEMCY POSZLI NA KAWĘ NA MONCIAKA W SOPOCIE [ZDJĘCIA]

Gdańsk i Polaków wychwalał też Bierhoff: - Czuliśmy się u was świetnie. Zapamiętamy Polaków jako wspaniałych ludzi. Za każdym razem, kiedy spotykaliśmy ludzi na ulicach Gdańska, m.in. podczas spacerów czy wycieczek na rowerach, towarzyszyły nam miłe słowa i uśmiechy. Abyście wy też nas zapamiętali przekazujemy wam koszulkę z podpisami naszych wszystkich zawodników. Żegnamy się z Gdańskiem, ale liczymy, że nie jest to jednocześnie nasze pożegnanie z turniejem - dodał dyrektor niemieckiej kadry.

PRZEPYCH I LUKSUSY! ZOBACZ BAZĘ POBYTOWĄ NIEMCÓW W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: