Anglia na Euro 2012. Capello drwi z Rooneya: "On rozumie tylko po szkocku"

Między byłym trenerem reprezentacji Anglii, a Wayne'm Rooney'em doszło do niezbyt przyjemnej wymiany zdań za pośrednictwem mediów. Najpierw napastnik zasugerował, że instrukcje taktyczne Włocha "ginęły" podczas tłumaczenia na angielski, na co Fabio Capello odparł, że piłkarz MU rozumie chyba tylko po szkocku czyli w języku trenera Alexa Fergusona.

Mimo, że osłabiona kontuzjami Anglia została przejęta przez Roya Hodgsona dopiero 1 maja, to na Euro 2012 osiągnęła całkiem przyzwoity wynik dochodząc do ćwierćfinału. Przypomnijmy, że szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Capello, który zrezygnował po tym jak federacja zadecydowała o odebraniu opaski kapitańskiej Johnowi Terry'emu.

Jak się okazuje bardzo zadowolony ze zmiany selekcjonera jest Wayne Rooney. Kilka dni temu zasugerował on, że piłkarzom znacznie łatwiej było przyswoić metody szkoleniowe Roya Hodgsona gdyż nie ma już więcej żadnych problemów w komunikacji. Napastnik MU stwierdził, że instrukcje taktyczne Włocha "ginęły" podczas tłumaczenia.

Na odpowiedź Capello nie trzeba było długo czekać - Włoch w wywiadzie z "Corriere dello Sport" odparł, że widocznie Rooney może przyswoić tylko instrukcje wydawane mu przez menedżera "Czerwonych Diabłów" Sir Alexa Fergusona.

- Po obejrzeniu ostatniego meczu (ćwierćfinału z Włochami zakończonego bezbramkowym remisem - przyp. autora), myślę że Rooney rozumie tylko po szkocku - odgryzł się Włoch. - To dlatego, że on gra dobrze tylko w Manchesterze, gdzie Sir Alex Ferguson rozmawia z piłkarzami po szkocku - dodał.

Anglicy wrócili do domu, ale na lotnisku zero kibiców ?

Zobacz galerię z meczu Anglia - Włochy. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie 

Więcej o: