Euro 2012 w Warszawie. Murawa na Stadionie Narodowym częściowo wymieniona

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora turnieju Euro 2012 Martina Kallena murawa na Stadionie Narodowym została częściowo wymieniona. W czwartek półfinałowy bój w Warszawie stoczą Niemcy i Włochy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzień wcześniej odbyły się oficjalne treningi.

Facebook Warszawa.sport.pl. Czy już nas polubiłeś? >

- W okolicach bramek są pewne problemy z murawą, dlatego częściowo zostanie ona wymieniona przed ostatnim spotkaniem w Warszawie. Mamy jeszcze kilka dni i wierzę, że odzyska swój dobry wygląd. Nie było dużych narzekań, ale pewne komentarze pojawiły się ze strony telewizji. To jest jednak turniej, więc murawa po trzech meczach i treningach ucierpiała, mimo że całkowicie była wymieniana przed czterema tygodniami. Na innych stadionach jest w dobrym stanie - powiedział na piątkowej konferencji w Warszawie Kallen.

Dwa dni przed ostatnim spotkaniem Euro 2012 w Polsce murawa na warszawskim stadionie jest gotowa. Pojawiły się nowe płaty trawy przy narożnikach boiska. Także przed bramkami, gdzie murawa została najbardziej wyeksploatowana doszło do wymiany. Na bieżąco trwają prace greenkeeperów nad pielęgnacją boiska.

Treningi niezagrożone

Na jutro zaplanowane są oficjalne treningi przed czwartkowym spotkaniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ekipy Niemiec i Włoch mogły ćwiczyć na murawie Stadionu Narodowego. Trening Niemców zaplanowano na godz. 18, a Włochów na 20.

Według nieoficjalnych informacji Warszawa.sport.pl półfinał Euro zostanie rozegrane przy otwartym dachu. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Decyzję o ewentualnym zamknięciu dachu UEFA podejmuje kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. W trakcie turnieju dwa razy rywalizowano w takiej scenerii (mecze Polska - Grecja i Czechy Portugalia).

Problemy z murawą

Problemy z murawą na Stadionie Narodowym pojawiły się przed ćwierćfinałem. Wówczas UEFA odwołała przedmeczowe treningi Czechów i Portugalczyków na dzień meczem. - Murawa jest trochę wyeksploatowana - tłumaczył Warszawa sport.pl Juliusz Głuski, rzecznik Euro.

Czesi ostatnie zajęcia odbyli na stadionie przy Oporowskiej we Wrocławiu, a Portugalczycy trenowali w swoim ośrodku pobytowym w Opalenicy.

Podobnie było przed rywalizacją Rosji z Grecją w grupie A. Oba zespoły także nie mogły trenować na Narodowym, zostały w swoich ośrodkach w Sulejówku i Legionowie. Na stadionie trwały wówczas intensywne prace nad poprawieniem jakości murawy. Ustawiane były specjalne lampy naświetlające najbardziej wyeksploatowane połacie trawy po spotkaniach Polska - Grecja i Polska - Rosja.

Zawiniła ceremonia otwarcia?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że główny wpływ na zniszczenia murawy miały 10-dniowe przygotowania do ceremonii otwarcia, w której wystąpiło m.in. 800 tancerzy. Nie zadbano wówczas dostatecznie o trawę, po boisku chodziło wiele osób. Jeden z rozmówców Warszawa.sport.pl porównał to do rozegrania kilkuset meczów piłkarskich.

W czwartkowym półfinale w Warszawie zagrają Niemcy i Włochy. Początek spotkania o 20.45.

25 tys. Niemców i 5 tys. Włochów przyjedzie do stolicy

Więcej o: