Euro 2012. Xavi Hernandez i Andres Iniesta mają szansę na dwudziesty wspólny finał

Jeśli Hiszpania wygra środowy półfinałowy mecz z Portugalią (Donieck, godz. 20.45) piłkarze FC Barcelony Xavi Hernandez i Andres Iniesta po raz dwudziesty zagrają wspólnie w meczu finałowym. Z dziewiętnastu dotychczasowych wygrali szesnaście.

W piłce seniorskiej Iniesta i Xavi grają razem od 2002 roku, kiedy młodszy o cztery lata Iniesta dołączył do pierwszego zespołu Barcelony. W tym czasie zagrali razem w dziewiętnastu finałach - siedemnastu klubowych i dwóch w reprezentacji Hiszpanii (Euro 2008 i mistrzostw świata 2010). Wygrali szesnaście z nich, przegrali tylko trzy: dwa w 2006 roku (w Klubowym Pucharze Świata z Internacionalem Porto Alegre oraz w Superpucharze z Sewillą) oraz w 2011 roku w finale Pucharu Króla z Realem Madryt. Jeśli w środę Hiszpanie pokonają Portugalię Iniesta i Xavi zaliczą więc dwudziesty wspólny finał.

We wszystkich tych finałach uczestniczył też kolejny piłkarz Barcelony bramkarz Victor Valdes, ale w niektórych z nich siedział na ławce rezerwowych - w reprezentacji broni Iker Casillas, z kolei w finałach Pucharu Króla za czasów Josepa Guardioli bramki Barcelony bronił Jose Manuel Pinto.

Czy Xavi i Iniesta wygrają wspólnie 17 finał w seniorskiej karierze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

POLSKIE STADIONY NAJPIĘKNIEJSZE? ZOBACZ, JAKIE CACKA POWSTAJĄ W EUROPIE! [ZDJĘCIA]

Więcej o: