Cesare Prandelli krytykuje UEFA za z³y terminarz Euro 2012

Tylko 11 w³oskich pi³karzy uczestniczy³o w poniedzia³kowym treningu na stadionie Cracovii. Przez ponad 20 minut musieli æwiczyæ bez trenera, bo przed³u¿y³a siê konferencja prasowa konferencja Cesare Prandellego.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

W niedzielę Włosi pokonali Angliê w ćwierćfinale Euro 2012. W czwartek zagrają w Warszawie z Niemcami. - Nasze mecze z trzecią drużyną świata można określić mianem klasyku. Szczególnie utkwiło mi w pamięci spotkanie z 1970 r. w półfinale mistrzostw świata - wspomina Prandelli.

42 lata temu pi³karze z Półwyspu Apenińskiego objęli prowadzenie w ósmej minucie. Rywale wyrównali w końcówce a w dogrywce padło aż pięć goli. Ostatecznie Włosi zwyciężyli 4:3.

- Nie mamy dużo czasu na przygotowania, ale poprzednie mecze dodały nam pewności siebie - podkreślał Prandelli, który skrytykował UEFA za terminarz mistrzostw.

Zgodnie z nim Niemcy mają dwa dni odpoczynku więcej niż jego zespół. - Na następny turniej trzeba przygotować inny harmonogram. Jednym z rozwiązań mogłoby być wydłużenie mistrzostw. W przeciwnym razie decydujące spotkania mogą nie być widowiskowe - uważa Prandelli.

Terminarz Euro 2016 na pewno będzie się różnił od obecnego. Wszystko dlatego, że za cztery lata we Francji zagrają 24 drużyny, a nie 16, jak w Polsce i na Ukrainie.

Sposób Włochów na wygraną: sery, szynka parmeńska i makaron