Andrea Pirlo o wykonaniu rzutu karnego: Chciałem zdeprymować Joe Harta

Włosi wyeliminowali Anglików, ale po dwóch seriach jedenastek przegrywali 1:2. Wtedy do piłki podszedł Pirlo. Gwiazdor reprezentacji Włoch nie uderzał na siłę, ale zachował zimną krew. Technicznie podciął piłkę i zmylił Harta. - Widziałem, że był strasznie ?naładowany? - mówi włoskim mediom pomocnik.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

- Uznałem, że strzał w środek bramki będzie łatwiejszy, bo byłem przekonany, że Hart na pewno rzuci się w któryś róg. Poza tym chciałem wytworzyć na bramkarzu jeszcze większą presję i zdeprymować go - podkreśla Pirlo.

Hart nie obronił żadnego z karnych. Lepiej spisał się Gianluigi Buffon, który nie dał się pokonać Ashley'owi Colowi, a w dodatku podpowiedział jak uderzać Alessandro Diamantiemu. - Doradziłem mu, by nie celebrował wykonywania jedenastki, jak przeważnie robi w Serie A. Widziałem, że Hart stoi jak na szpilkach i na pewno szybko rzuci się w któryś róg - opowiada Buffon, który awans do ćwierćfinału zadedykował ofiarom trzęsień ziemi w prowincji Emilia Romania (maj) oraz w mieście L' Aquila (kwiecień 2009).

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Więcej o: