Euro 2012. Trener Hiszpanii Vicente del Boque i jego magiczne zmiany

Jak zauważa hiszpańska Marca, trener Vicente del Bosque w ćwierćfinałowym meczu z Francją dokonał zmian, które pozytywnie wpłynęły na obraz gry jego reprezentacji. Warto do tego dodać, że we wszystkich meczach turnieju, kiedy tylko szkoleniowiec ten decydował się na zmiany, to któryś z rezerwowych robił zamieszanie pod bramką rywala.

W półfinałowym starci z Francją (wygrana Hiszpanii 2:0) del Bosque wprowadził na boisko Pedro, Fernando Torresa i na sam koniec Santiego Cazorle. Ten ostatni nie miał zbyt wiele czasu, aby pokazać się z dobrej strony, ale pierwsza dwójka siała popłoch w formacji defensywnej rywala. W 90 minucie szarżujący lewą stroną Pedro został sfaulowany w polu karnym i wywalczył dla La Roja jedenastkę. Chwilę później na bramkę zamienił ją Xabi Alonso więc zawodnikowi Barcelony śmiało można zaliczyć asystę.

O tym, że del Bosque ma szczęśliwą rękę do zmian przekonaliśmy się już w pierwszym meczu reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012. Styl gry mistrzów świata i Europy znacząco odmienił Jesus Navas. I pewnie pomocnik Sewilli zostałby bohaterem meczu, gdyby nie inny rezerwowy Torres. Napastnik La Roja dostał dwa przepiękne podania od Navasa, które wyprowadziły go sam na sam z bramkarzem reprezentacji Włoch. Torres dwukrotnie marnował jednak szansę na strzelenie bramki.

W kolejnym meczu turnieju z Irlandią pierwsze trzy bramki strzelali piłkarze podstawowego składu. Przy tak okazałym prowadzeniu, na boisku w 74. minucie pojawił się Cesc Fabregas. 9 minut później także i on znajdował się na liście strzelców.

W ostatnim grupowym meczu Hiszpanie zmierzyli się z Chorwacją. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył nie kto inny, jak rezerwowy Navas. Razem z Andresem Inistą wykorzystał on zagapienie defensywy rywali. Pomocnik Barcelony wystawił Navasowi piłkę przed pustą bramkę, a ten nie miał wyjścia i zdobył jedynego gola meczu.

W środę La Roja zagra na stadionie w Kijowie z Portugalią. Rywale już teraz powinni zacząć myśleć nad specjalnym ustawieniem taktyki, gdy del Bosque będzie decydował się na zmianę. Jak pokazują mecze Euro 2012, ta zawsze kończy się sporym zamieszaniem pod bramką rywala.

Czy Hiszpania ma najlepszych rezerwowych na Euro 2012? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

POLSKIE STADIONY NA EURO 2012 NAJPIĘKNIEJSZE? ZOBACZ, JAKIE CACKA POWSTAJĄ W EUROPIE! [ZDJĘCIA]