Gianluigi Buffon mówi o tym, czym Włosi przewyższają Hiszpanów i Niemców

- Nie jesteśmy najsilniejszą drużyną na Euro 2012 i wszyscy to wiedzą. Jednak gdybym powiedział, że nie walczymy o tytuł, popełniłbym przestępstwo - podkreśla w mediach Buffon, kapitan reprezentacji Włoch.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Zdaniem bramkarza mocniejsze składy od drużyny selekcjonera Cesare Prandellego mają Hiszpanie i Niemcy. Buffon przekonuje jednak, że nawet w konfrontacji z nimi piłkarze z Półwyspu Apenińskiego nie stoją na straconej pozycji. - Naszym atutem jest to, że gramy bez presji. Przed turniejem nikt nie mówił nam, że musimy wrócić z medalami. Już teraz udało nam się osiągnąć niezły wynik. Awans do ćwierćfinału to sukces, biorąc po uwagę to, jak zaprezentowaliśmy się na mistrzostwach świata w RPA - podkreśla Buffon.

Dwa lata temu jego drużyna nawet nie wyszła z grupy. Teraz może znaleźć się w najlepszej czwórce, jeśli w niedzielę pokona Anglię. - To będzie wyrównany mecz. Nie ma w nim faworyta - uważa Buffon.

Wtóruje mu jego zmiennik Morgan De Sanctis. - Anglia jest bardzo silną drużyną. Znam dobrze selekcjonera Roy'a Hodgsona, bo prowadził mnie w Udinese. Wiem, jak skrupulatnie przygotowuje się do wszystkich spotkań. To perfekcjonista.

Sposób Włochów na wygraną: sery, szynka parmeńska i makaron

Więcej o: