Steven Gerrard: Zagramy z nożami w zębach

- Damy z siebie wszystko, by mecz z Włochami nie skończył się dla nas tak, jak poprzednie spotkania w ćwierćfinałach wielkich turniejów - przekonuje Gerrard, pomocnik reprezentacji Anglii.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Piłkarz gorzko wspomina pojedynki z Euro 2004 i mistrzostw świata 2006, gdy jego reprezentacji nie udało się awansować do najlepszej czwórki. W obu przypadkach reprezentację kraju z Wysp Brytyjskich po rzutach karnych eliminowała Portugalia - O dnia, w którym zadebiutowałem w kadrze, marzyłem o tym, by osiągnąć coś na dużym turnieju. Do tej pory nie udało mi się to. Teraz stoję przed kolejną szansą i mam nadzieję, że wreszcie przełamiemy klątwę - powiedział Gerrard na przedmeczowej konferencji. - Wszyscy są zdeterminowani, bo awans do strefy medalowej Euro 2012 jest naprawdę blisko. Zagramy z nożami w zębach.

Kilka dni przed spotkaniem pomocnicy reprezentacji Włoch Claudio Marchisio i Daniele De Rossi przyznali, że gracz Liverpoolu jest ich idolem. - To też świetni zawodnicy, ale największe wrażenie robi na mnie Andrea Pirlo, który świetnie utrzymuje się przy piłce - podkreśla Gerrard.

Andy Cole nie wierzy, że Anglia wygra Euro 2012

Więcej o:
Copyright © Agora SA