Euro 2012. Capello wściekły na angielskich dziennikarzy. Zarzucili mu szpiegostwo

Były trener reprezentacji Anglii Fabio Capello wpadł w szał po przeczytaniu artykułu, w którym dziennikarze zarzucili mu pomoc Włochom przed meczem z Anglikami. Relacja Z Czuba i na żywo z ostatniego ćwierćfinału o 20.45 w Sport.pl

Anglia czy Włochy? Dyskutuj na forum Sport.pl

Capello prowadził reprezentację Anglii podczas eliminacji do Euro 2012. Po rasistowskiej aferze z Johnem Terrym w roli głównej zrezygnował z funkcji.

Przed ćwierćfinałowym meczem Euro 2012, w którym reprezentacja Trzech Lwów zmierzy się z Włochami, niektóre gazety (m.in. bulwarowa "Daily Mirror") oskarżyły Capello o szpiegostwo i pomoc Cesaremu Prandellemu w przygotowaniu do meczu.

- Kto wypisuje takie bzdury? Pozwę go za to - powiedział swojemu synowi Pierfilippo, który przekazał wypowiedź mediom.

- Fabio wpadł w furę, rozmawiałem z nim o tym. Wytoczy sprawę sądową przeciwko każdemu, kto sugeruje, że pomaga włoskiej reprezentacji - powiedział syn szkoleniowca. - Sugerowanie, że mógł przekazywać jakieś informacje, wcześniej pracując dla angielskiego związku jest dla niego obrazą. Wciąż jest w bliskich relacjach z przedstawicielami angielskiej piłki. Nie mógłby tego zrobić, jest za bardzo związany z piłkarzami - dodał.

Pierfilippo Capello został także zapytany o stosunek ojca do niedzielnego meczu. - Myślę, że stoi w rozkroku. Z jednej strony jest dumnym Włochem, z drugiej nie może tak po prostu kibicować Azzurrim. Ja kibicuje Włochom, myślę, że mój ojciec jest podzielony 50-50 - zakończył.

W ostatnim ćwierćfinale mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie Włosi zmierzą się w Kijowie z Anglią. Zapraszamy do śledzenia relacji Z Czuba i na żywo w Sport.pl. Początek mecz o 20.45.

Wybieramy najpiękniejszą bramkę fazy grupowej Euro 2012. Zagłosuj w sondażu!

Więcej o: