Euro 2012. Lukas Podolski: Wasza kadra musi mieć polskiego trenera!

- Wasza kadra musi mieć polskiego trenera. Tak po prostu musi być. Szkoleniowiec musi być Polakiem, musi mówić po polsku, bo jak będzie trener zagraniczny, znów straci masę czasu na aklimatyzację, poznawanie piłkarzy i ich stylu gry - mówi w rozmowie z portalem futbolnet.pl piłkarz reprezentacji Niemiec Lukas Podolski.

Urodzony w Gliwicach Podolski nie ma wątpliwości, że następcą Franciszka Smudy na stanowisku selekcjonera kadry musi być Polak.

- Tak po prostu musi być. Szkoleniowiec musi być Polakiem, musi mówić po polsku, bo jak będzie trener zagraniczny, znów straci masę czasu na aklimatyzację, poznawanie piłkarzy i ich stylu gry. Zawsze będę zdania, że jaka jakaś drużyna narodowa chce osiągnąć sukces, musi mieć szkoleniowca z kraju. Ze stanowiska odchodzi teraz Franciszek Smuda, ale może jest w Polsce jakiś inny dobry, polski trener - mówi Podolski w rozmowie z futbolnet.pl.

POLECAMY - JAKIE PIĘKNOŚCI PIŁKARZY MOŻEMY SPOTKAĆ NA TRYBUNACH W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

A jak ocenia występ Polaków na Euro 2012?

- Nie wiem, jaki był problem z Polską. Mieliście przecież mnóstwo doskonałych sytuacji, grupę bardzo łatwą, więc nie mam pojęcia jak to wyjaśnić. Z Grecją zagraliście dobrze pierwszą połowę, druga już była gorsza, zresztą podobnie było w spotkaniach z Rosją i Czechami. Nie chciałbym się jednak zagłębiać w temat, gdyż nie jestem piłkarzem reprezentacji Polski, nie wiem co się działo wewnątrz zespołu, jaka była atmosfera w szatni. Szkoda, bo szansa na awans była duża i w piątek to Polska, a nie Grecja mogłaby zagrać w ćwierćfinale z Niemcami - zaznaczył Podolski, który marzył aby znów zagrać w meczu z Polską.

- Po cichu liczyłem, że taki mecz właśnie się odbędzie. W Gdańsku z pewnością byłaby atmosfera wielkiego święta. Szkoda, bo jak już mówiłem, szanse na awans mieliście ogromne. Może jednak przed samym turniejem zbyt mocno napompowaliście balon oczekiwań? Mówiło się, że Polska pewnie wygra swoją grupę i może właśnie to był błąd - podkreśla piłkarz FC Koeln.

A jak ocenia organizację turnieju? - Zorganizowaliście naprawdę wspaniałą imprezę. Moja rodzina była na stadionie i też bardzo jej się podobało, choć na pewno żałowała, że nie grałem. Widać, że kraj poszedł do przodu. Piękne stadiony, nowe drogi, hotele, w ogóle cała infrastruktura. Może dzięki temu krok do przodu zrobi również wasza piłka - dodaje z nadzieją Podolski.

Cała rozmowę z Lukasem Podolskim na portalu futbolnet.pl

Zgadzasz się z Podolskim? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ? ZOBACZ, JAK NIEMCY TRENOWALI W GDAŃSKU [ZDJĘCIA]

Więcej o: