Angielska prasa zachwycona Krakowem. "Nie można było wybrać lepiej!"

Angielscy piłkarze nie mogli trafić lepiej - czytamy w dzienniku "Daily Mail". W obszernym artykule autor chwali bazę treningową Anglików, hotel, w którym się zatrzymali, i miasto. A to nie pierwsza tego typu publikacja.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

"Daily Mail" po raz kolejny przypomina mistrzostwa świata w RPA, podczas których Anglicy zostali zakwaterowani w odciętym od świata Rustenburgu i narzekali na nudę. - "Dobra wiadomość jest taka, że angielska federacja wyciąga wnioski. Koniec z izolacją. Koniec z myśleniem tylko o piłce, piłce i piłce... Angielskich piłkarzy przecież nie musi napędzać piwo, ale nie mogą być też wykańczani przez nudę" - czytamy w dzienniku.

Po wyborze Krakowa jako bazy pobytowej na angielską federację sypały się gromy. Teraz stolica Małopolski zbiera komplementy. "Roy Hodgson [selekcjoner reprezentacji - przyp. red.] jest odpowiedzialny za przemianę na boisku, ale angielska federacja oraz Fabio Capello [były trener, który wybrał Kraków] za rewolucję poza nim" - pisze autor.

Anglicy zatrzymali się w położonym w sercu miasta Hotelu Starym. Trenują na wyremontowanym specjalnie dla nich stadionie Hutnika. "Wybór hotelu, miasta, zakwaterowanie tuż przy Rynku Głównym, baza treningowa... Nie można było wybrać lepiej. Po prostu nie trzeba nic zmieniać" - zachwyca się dziennikarz.

Gazeta dodaje, że pobyt w Krakowie mógł mieć też wpływ na poprawę atmosfery w drużynie: "Podczas jednego z wyjść na pizzę przy stolikach można było zauważyć Ashleya Cole, Andy'ego Carrolla, Joe Harta, Jordana Hendersona, Martina Kelly'ego i Alexa Oxlade-Chamberlaina - piłkarzy z różnych klubów i grup wiekowych. Za rogiem Steven Gerrard z kolegami oglądał ten sam mecz w hotelowym pokoju".

"Daily Mail" wychwala Kraków i zastanawia się: "Czemu tu nie ma Euro 2012?"

Więcej o: