Euro 2012. Tak grała Grecja z Niemcami (OCENY)

Grecy strzelili dwie bramki na wielkim turnieju po raz pierwszy od pierwszego meczu Euro 2004, ale w obronie wobec niemieckich ataków byli bezradni. Zobacz jak ich oceniliśmy.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

(skala ocen 1-6)

Michalis Sifakis - 1. Przy golu Lahma miał piłkę na rękach, ale jej nie odbił. Przy golu Klosego się z nią minął. Mnóstwo niepewnych interwencji. Bardzo słaby

Vassilis Torossidis - 2. Był na swoim skrzydle ogrywany na wszelkie możliwe sposoby. Przydał się się tylko gdy po jego zagraniu sędzia odgwizdał rzut karny dla Grecji.

Kyriakos Papadopoulos - 1. Upodobał sobie robienie wślizgów, którymi nie trafiał ani w piłkę ani w nogi rywali. Przy kryciu trochę bardziej zorientowany niż Papastathopoulos, ale nic z tego dla Greków dobrego nie wyszło.

Sokratis Papastathopoulos - 1. Nie pilnował rywali, którzy w greckim polu karnym hasali w najlepsze. Już po kwadransie rywale mogli strzelić dwa gole.

Giorgos Tzavellas - 1. Zmieniony po przerwie, choć w obronie nieco lepiej niż Torossidis. Ale tylko nieco. Jego strona Niemcy też przeprowadzali ataki

Grigoris Makos - 1. Pierwszy gol padł bo Lahm miał mnóstwo miejsca przed polem karnym które powinien zająć Makos. Niczym się nie wyróżnił.

Kostas Katsouranis - 1. Ani nie zatrzymywał niemieckich ataków, ani nie zaczynał greckich kontr. Kapitan w zastępstwie Karagounisa, ale tylko z racji opaski na ramieniu.

Giannis Maniatis - 1. Niewidoczny, nieefektywny.

Sotiris Ninis - 1. Sprawił największe kłopoty bramkarzowi Niemiec, choć jego strzał był niecelny. Ale to za mało na 2.

Dimitris Salpingidis - 3. W pierwszej połowie zero strzałów i zero zagrożenia bramki Neuera. W drugiej świetna asysta. Popędził do piłki z ogromnym sercem. Wykorzystał rzut karny.

Giorgos Samaras - 3. Na lewym skrzydle zdarzało mu się wygrać z obrońcą. Jedyny z Greków, który najpierw patrzył czy nie podać do przodu, zanim zdecydował się na podanie do tyłu. Dał Grecji sześć minut nadziei gdy strzelił gola.

Giorgos Fotakis - 1. Miał odmienić losy meczu po przerwie. Nie odmienił.

Theofanis Gekas - 1. Po wejściu na boisko raz groźnie pobiegł do kontry.

Nikos Liberopoulos grał zbyt krótko.

Czytaj relację z meczu Niemcy - Grecja ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.