Euro 2012. Oliver Bierhoff: Atmosfera na mistrzostwach jest dobra, ale nie taka, jak w Niemczech

- W miastach i na ulicach czuć podekscytowanie, ale nie w takim stopniu, jak to było podczas mistrzostw świata w Niemczech w 2006 r. - tak o atmosferze w czasie Euro 2012 mówi menedżer reprezentacji Niemiec Oliver Bierhoff.

W wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie niemieckiej federacji DFB Bierhoff przyznaje, że jak do tej pory cały turniej przebiega bez jakichkolwiek zgrzytów.

- Organizacja jest świetna, stadiony są najwyższej klasy. Dla mnie ważne są również spotkania z ludźmi, a w Polsce i na Ukrainie spotykamy się z pozytywnym przyjęciem. Wszyscy w ekipie cieszą się, że jesteśmy tutaj obecni - podkreśla Bierhoff. - W miastach i na ulicach czuć podekscytowanie, jednak nie w takim stopniu, jak było to podczas mistrzostw świata w Niemczech w 2006 r.- dodaje menedżer niemieckiej kadry.

- Dla mnie sam turniej Euro to najpiękniejsza faza mojej pracy. Przed początkiem wiele wysiłku włożyliśmy we właściwe zaplanowanie i zorganizowanie naszego funkcjonowania na mistrzostwach. Podczas samego turnieju najważniejsze jest, by być przy trenerach i zawodnikach, by wszystko płynnie działało. Tutaj kieruję się zasadą, żeby być dla wszystkich, którzy tego potrzebują, ale nie wchodzić nikomu w drogę - przyznaje Bierhoff.

Zdaniem menedżera niemieckiej reprezentacji, piłkarzy Joachima Loewa stać na zdobycia mistrzostwa Europy.

- To byłoby wielkie wyróżnienie dla niemieckiej piłki. Również pod względem marketingowym. Staramy się łączyć w reprezentacji atrakcyjny styl gry, sukces i pozytywne oddziaływanie na otoczenie. Idealnie byłoby to połączyć z sukcesem sportowym. Wówczas stworzylibyśmy produkt o jakości "Premium" w Europie. A dla mnie osobiście tytuł mistrzowski byłby wynagrodzeniem za osiem lat pracy, które zainwestowałem w zbudowanie całego systemu - kończy Bierhoff.

POLSKIE STADIONY PO FAZIE GRUPOWEJ EURO 2012. KTÓRY WYPADŁ NAJLEPIEJ [ZDJĘCIA I SONDAŻ]

Więcej o: