Czechy na Euro 2012. Barosz zakończył karierę reprezentacyjną. Rosicky może być następny

Po przegranym ćwierćfinale Euro 2012 z Portugalią Milan Barosz ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. Podobną decyzję może podjąć Tomas Rosicky.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Czesi odpadli z Euro 2012 w czwartek po porażce 0:1 z Portugalią. Jedynego gola strzelił Cristiano Ronaldo.

Po powrocie do szatni Milan Barosz - który w barwach kadry narodowej zaliczył 93 występy i strzelił 41 goli - powiedział kolegom, że kończy karierę reprezentacyjną.

- Powiedział to do osób siedzących w szatni, więc nie mogę go cytować - oświadczył rzecznik Czechów, Jaroslav Kolar. - Piłkarze i trener zareagowali wielkim aplauzem, który trwał około pięć minut. To było długie i emocjonalne pożegnanie - dodał.

Barosz rozegrał w czwartek pełne 90 minut, ale ani razu nie zagroził bramce rywali. Nie zniechęciło to czeskich kibiców do skandowania jego nazwiska.

30-latek będzie kontynuował karierę klubową. Były gracz m.in. Liverpoolu, Aston Villi i Lyonu obecnie występuje w tureckim Galatasaray. Jego największe sukcesy to zdobycie korony króla strzelców Euro 2004 oraz Ligi Mistrzów w 2005 i mistrzostwa Francji w 2007 roku.

Rosicky pójdzie śladami Barosza?

Kolejną gwiazdą reprezentacji, która może już nigdy w niej nie zagrać, jest Tomas Rosicky. 31-letni rozgrywający doznał kontuzji ścięgna Achillesa w drugim meczu fazy grupowej z Grecją. Uraz wyeliminował go z meczów z Polską i Portugalią oraz skłonił do przemyśleń nad dalszą grą w kadrze.

- Bardzo chciałbym kontynuować występy w reprezentacji, ale z drugiej strony nie jestem już najmłodszy i mam problemy ze zdrowiem - powiedział Rosicky w rozmowie z oficjalną stroną internetową Arsenalu.

- Nie będę podejmował pochopnej decyzji. Tak jak mówię, chciałbym dalej grać, ale nie jestem głupi - wiem, że staję się coraz starszy i muszę pomyśleć o rozwiązaniu, które będzie dla mnie dobre - dodał.

Wzrokiem za piłkarzem: Jak wyglądała walka Pepe z Baroszem?  ?

Więcej o: